Macoocoo - Knockout Tournament

2017 Rathbones National Schools Lacrosse Championships
Schedule
3rd - 7th Mar 2017

 
U19A Championship - Cup
       
Downe House U19A 2
 
Match #25: Sat 4th Mar 13:00
Pitch 1
Downe House U19A 2
   
Match #33: Sat 4th Mar 14:32
Pitch 1
Queen Anne's Caversham U19A 1
Downe House U19A 4
   
Match #37: Sat 4th Mar 15:30
Pitch 1
St Helen and St Katharine U19A 1
 
Match #26: Sat 4th Mar 13:00
Pitch 2
Stowe School U19A 1
 
Stowe School U19A 3
Benenden School U19A 3
   
Match #39: Sat 4th Mar 16:30
Pitch 1
Second Pool B -
 
Match #27: Sat 4th Mar 13:23
Pitch 1
Benenden School U19A 4
   
Match #34: Sat 4th Mar 14:32
Pitch 2
Benenden School U19A 3
Benenden School U19A OT 5
 
St Mary's Calne U19A 3
 
Match #28: Sat 4th Mar 13:23
Pitch 2
St Mary's Calne U19A 2
 
Moreton Hall School U19A 2
Benenden School U19A
Lady Eleanor Holles School U19A 6
 
Match #29: Sat 4th Mar 13:46
Pitch 1
Lady Eleanor Holles School U19A 5
   
Match #35: Sat 4th Mar 14:55
Pitch 1
Birkenhead School U19A 1
Lady Eleanor Holles School U19A 3
   
Match #38: Sat 4th Mar 15:30
Pitch 2
Godolphin School U19A 2
 
Match #30: Sat 4th Mar 13:46
Pitch 2
Godolphin School U19A 1
 
Berkhamsted School U19A 1
Lady Eleanor Holles School U19A 0
Caterham School U19A 4
 
Match #31: Sat 4th Mar 14:09
Pitch 1
Caterham School U19A 2
   
Match #36: Sat 4th Mar 14:55
Pitch 2
Bedford Girls U19A 1
Guildford High School U19A 2
St Albans High School for Girls U19A 1
 
Match #32: Sat 4th Mar 14:09
Pitch 2
Guildford High School U19A 3
Guildford High School U19A 3
 
U19A Division 1 - Cup
       
Wycombe Abbey U19A 4
 
Match #25: Sat 4th Mar 13:00
Pitch 3
Wycombe Abbey U19A 5
   
Match #33: Sat 4th Mar 14:32
Pitch 3
St James' Senior Girls School U19A 1
Wycombe Abbey U19A 2
   
Match #37: Sat 4th Mar 15:30
Pitch 3
Walthamstow Hall U19A 1
 
Match #26: Sat 4th Mar 13:00
Pitch 4
Bolton School U19A 1
 
Bolton School U19A 7
Wycombe Abbey U19A 4
   
Match #39: Sat 4th Mar 16:05
Pitch 3
Queen Margaret's School U19A 4
 
Match #27: Sat 4th Mar 13:23
Pitch 3
Queen Margaret's School U19A 3
   
Match #34: Sat 4th Mar 14:32
Pitch 4
Sherborne Girls School U19A 2
Queen Margaret's School U19A 0
 
Withington Girls School U19A 1
 
Match #28: Sat 4th Mar 13:23
Pitch 4
St Swithun's U19A 1
 
St Swithun's U19A 7
Wycombe Abbey U19A
Cheltenham Ladies College U19A 6
 
Match #29: Sat 4th Mar 13:46
Pitch 3
Cheltenham Ladies College U19A 3
   
Match #35: Sat 4th Mar 14:55
Pitch 3
Haberdashers Askes School for Girls U19A 0
Cheltenham Ladies College U19A 2
   
Match #38: Sat 4th Mar 15:30
Pitch 4
Putney High School U19A 5
 
Match #30: Sat 4th Mar 13:46
Pitch 4
Putney High School U19A 2
 
Claremont Fan Court School U19A 0
Cheltenham Ladies College U19A 1
St Paul's Girls School U19A 3
 
Match #31: Sat 4th Mar 14:09
Pitch 3
St Paul's Girls School U19A 3
   
Match #36: Sat 4th Mar 14:55
Pitch 4
Shrewsbury School U19A 0
St Paul's Girls School U19A OT 2
Malvern St James U19A 1
 
Match #32: Sat 4th Mar 14:09
Pitch 4
Fettes College U19A 1
Fettes College U19A 3
 
U19A Division 2 - Cup
       
Haberdashers Monmouth U19A 3
 
Match #25: Sat 4th Mar 13:00
Pitch 5
Haberdashers Monmouth U19A 0
   
Match #33: Sat 4th Mar 14:32
Pitch 5
Haileybury U19A 2
Glenalmond College U19A 1
   
Match #37: Sat 4th Mar 15:30
Pitch 5
St George's Ascot U19A 1
 
Match #26: Sat 4th Mar 13:00
Pitch 6
Glenalmond College U19A 6
 
Glenalmond College U19A CT 3
Harrogate Ladies College U19A 3
   
Match #39: Sat 4th Mar 16:05
Pitch 5
Harrogate Ladies College U19A 4
 
Match #27: Sat 4th Mar 13:23
Pitch 5
Harrogate Ladies College U19A 4
   
Match #34: Sat 4th Mar 14:32
Pitch 6
Loretto School U19A 1
Harrogate Ladies College U19A 4
 
Canford U19A 2
 
Match #28: Sat 4th Mar 13:23
Pitch 6
Westonbirt School U19A 1
 
Westonbirt School U19A 5
Harrogate Ladies College U19A
North London Collegiate School U19A 3
 
Match #29: Sat 4th Mar 13:46
Pitch 5
North London Collegiate School U19A 2
   
Match #35: Sat 4th Mar 14:55
Pitch 5
St Helen's School Northwood U19A 0
North London Collegiate School U19A 2
   
Match #38: Sat 4th Mar 15:30
Pitch 6
The Queens School, Chester U19A 1
 
Match #30: Sat 4th Mar 13:46
Pitch 6
St George's Harpenden U19A 1
 
St George's Harpenden U19A 5
North London Collegiate School U19A 2
Heathfield School U19A 2
 
Match #31: Sat 4th Mar 14:09
Pitch 5
Heathfield School U19A 0
   
Match #36: Sat 4th Mar 14:55
Pitch 6
St Bartholomew's School U19A 1
Marlborough College U19A 1
St Swithun's U19C 0
 
Match #32: Sat 4th Mar 14:09
Pitch 6
Marlborough College U19A 3
Marlborough College U19A 2
 
U19A Division 3 - Cup
     
Downe House U19C 0
 
Match #13: Sat 4th Mar 13:00
Pitch 7
Abbots Hill School U19A 0
   
Match #17: Sat 4th Mar 14:32
Pitch 7
Abbots Hill School U19A 3
Rendcomb College U19A 2
   
Match #19: Sat 4th Mar 16:05
Pitch 7
Denstone College U19A 1
 
Match #14: Sat 4th Mar 14:09
Pitch 7
Rendcomb College U19A 6
 
Rendcomb College U19A 5
Charterhouse School U19A