Macoocoo - Knockout Tournament

SRU Rugby Festival 2018
Schedule
17th Mar - 29th Apr 2018

 
REGIONAL MIDNIGHT 10'S 2018 - Mens - Cup
   
Borneo Eagles 5
 
Match #15: Fri 27th Apr 23:42
Centaurs Sports Park
Borneo Eagles 22
   
Match #20: Sat 28th Apr 01:12
Centaurs Sports Park
Gaulois 0
Borneo Eagles
Bucks RFC 7
 
Match #16: Sat 28th Apr 00:00
Centaurs Sports Park
Legiste 0
Legiste 12
 
REGIONAL MIDNIGHT 10'S 2018 - Mens - Plate
 
Gaulois 0
 
Match #19: Sat 28th Apr 00:54
Centaurs Sports Park
Bucks RFC
Bucks RFC 29
 
REGIONAL MIDNIGHT 10'S 2018 - Mens - Bowl
 
Expendables 7
 
Match #17: Sat 28th Apr 00:18
Centaurs Sports Park
Bedok Kings
Bedok Kings 24
 
REGIONAL MIDNIGHT 10'S 2018 - Womens - Cup
   
Blacks RFC 12
 
Match #13: Fri 27th Apr 23:06
Centaurs Sports Park
Blacks RFC 22
   
Match #21: Sat 28th Apr 13:58
Singapore National Stadium
Teen Titans 0
Blacks RFC
Bucks RFC 10
 
Match #14: Fri 27th Apr 23:24
Centaurs Sports Park
Bucks RFC 17
Nightcrawlers 5
 
REGIONAL MIDNIGHT 10'S 2018 - Womens - Plate
 
Teen Titans 0
 
Match #18: Sat 28th Apr 00:36
Centaurs Sports Park
Nightcrawlers
Nightcrawlers 36
 
Schools U16 Sevens - Cup
 
St Andrew's Secondary 12
 
Match #16: Sat 7th Apr 18:15
Queenstown
St Andrew's Secondary
Lycee Francais de Singapour 5
 
Schools U16 Sevens - Plate
 
Regent Secondary School 7
 
Match #15: Sat 7th Apr 18:00
Queenstown
Admiralty Secondary School
Admiralty Secondary School 12
 
Schools U16 Sevens - Bowl
 
St Joseph's Institution 17
 
Match #14: Sat 7th Apr 17:45
Queenstown
St Joseph's Institution
Evergreen Secondary School 0
 
Schools U16 Sevens - Shield
 
Bukit Batok Secondary School 17
 
Match #13: Sat 7th Apr 17:30
Queenstown
Bukit Batok Secondary School
Raffles Institution 10
 
Schools U14 Sevens Series Round 1 - Cup
   
Lycee Francais de Singapour 0
 
Match #17: Sat 17th Mar 13:15
ACS Independent 26
   
Match #24: Sat 17th Mar 15:00
ACS Independent 21
ACS Independent
ACS Barker 0
 
Match #18: Sat 17th Mar 13:30
St Andrew's School 1
St Andrew's School 14
 
Schools U14 Sevens Series Round 1 - Cup 3rd/4th
 
Lycee Francais de Singapour 14
 
Match #21: Sat 17th Mar 14:15
Lycee Francais de Singapour
ACS Barker 0
 
Schools U14 Sevens Series Round 1 - Plate
   
Raffles Institute 7
 
Match #15: Sat 17th Mar 12:45
Raffles Institute 12
   
Match #23: Sat 17th Mar 14:45
Stamford American International 5
Dulwich College
Regent Secondary School 7
 
Match #16: Sat 17th Mar 13:00
Dulwich College 14
Dulwich College 24
 
Schools U14 Sevens Series Round 1 - Plate 3rd/4th
 
Stamford American International 21
 
Match #20: Sat 17th Mar 14:00
Stamford American International
Regent Secondary School 0
 
Schools U14 Sevens Series Round 1 - Bowl
   
St Joseph Institute 27
 
Match #13: Sat 17th Mar 12:15
St Joseph Institute 15
   
Match #22: Sat 17th Mar 14:30
Bukit Batok Secondary 0
St Joseph Institute
BYE 0
 
Match #14: Sat 17th Mar 12:30
Evergreen Secondary 5
Evergreen Secondary WLK 20
 
Schools U14 Sevens Series Round 1 - Bowl 3rd/4th
 
Bukit Batok Secondary WLK 20
 
Match #19: Sat 17th Mar 13:45
Bukit Batok Secondary
BYE 0
 
Schools U14 Sevens Series Round 2 - Cup
   
Anglo Chinese Independent 17
 
Match #17: Sat 7th Apr 12:15
Queenstown
Anglo Chinese Independent 31
   
Match #24: Sat 7th Apr 14:00
Queenstown
Lycee Francais de Singapour 0
Anglo Chinese Independent
St Andrew's Secondary 33
 
Match #18: Sat 7th Apr 12:30
Queenstown
St Andrew's Secondary 7
ACS Barker 0
 
Schools U14 Sevens Series Round 2 - Cup 3rd/4th
 
Lycee Francais de Singapour 17
 
Match #21: Sat 7th Apr 13:15
Queenstown
Lycee Francais de Singapour
ACS Barker 0
 
Schools U14 Sevens Series Round 2 - Plate
   
St Joseph's Institution 0
 
Match #15: Sat 7th Apr 11:45
Queenstown
Raffles Institution 14
   
Match #23: Sat 7th Apr 13:45
Queenstown
Raffles Institution 12
Raffles Institution
Regent Secondary School 7
 
Match #16: Sat 7th Apr 12:00
Queenstown
Dulwich College 7
Dulwich College 19
 
Schools U14 Sevens Series Round 2 - Plate 3rd/4th
 
St Joseph's Institution 24
 
Match #20: Sat 7th Apr 13:00
Queenstown
St Joseph's Institution
Regent Secondary School 0
 
Schools U14 Sevens Series Round 2 - Bowl
   
Evergreen Secondary School 20
 
Match #13: Sat 7th Apr 11:15
Queenstown
Evergreen Secondary School 5
   
Match #22: Sat 7th Apr 13:30
Queenstown
BYE 0
Admiralty Secondary School
Bukit Batok Secondary 5
 
Match #14: Sat 7th Apr 11:30
Queenstown
Admiralty Secondary School 12
Admiralty Secondary School 17
 
Schools U14 Sevens Series Round 2 - Bowl 3rd/4th
 
BYE 0
 
Match #19: Sat 7th Apr 12:45
Queenstown
Bukit Batok Secondary
Bukit Batok Secondary 20
 
Titans Ruck & Rumble - Girls U15 & U17 7’s - Exhibition Match
 
Valkyries U17 10
 
Match #5: Sun 29th Apr
Stadium
Valkyries U17
Blacks U17 5
 
Titans Ruck & Rumble - U12 7’s - Cup
 
LFS 0
 
Match #7: Sun 29th Apr
Stadium
Valkyries
Valkyries 10
 
Titans Ruck & Rumble - U10 - Cup
   
Centaurs 25
 
Match #13: Sat 28th Apr 11:00
Pitch: A
Centaurs 5
   
Match #16: Sun 29th Apr
Stadium
SCC 1 0
Centaurs
Dragons 0
 
Match #14: Sat 28th Apr 11:00
Pitch: B
TRC 0
TRC 25
 
Titans Ruck & Rumble - U10 - Plate
 
SCC 1 10
 
Match #15: Sat 28th Apr 11:45
Pitch: A
SCC 1
Dragons 0
 
Titans Ruck & Rumble - U8 - Cup
   
TRC 15
 
Match #13: Sat 28th Apr 10:45
Pitch: C
TRC 0
   
Match #16: Sun 29th Apr
Stadium
Titans 10
-Match decided to share the CUP
SCC 1 5
 
Match #14: Sat 28th Apr 10:45
Pitch: D
Centaurs § 0
Centaurs 5
 
Titans Ruck & Rumble - U8 - Plate
 
Titans 10
 
Match #15: Sat 28th Apr 11:30
Pitch: C
Titans
SCC 1 5