Macoocoo - Knockout Tournament

2019 Hottest Sevens in the World
Schedule
16th - 17th Nov 2019

 
Mens - CROC
     
Elite 7s 36
 
Match #29: Sun 17th Nov 11:00
Field 1
Elite 7s 12
   
Match #43: Sun 17th Nov 15:40
Field 1
Western Sydney Two Blues 5
Miwatj Stallions 21
   
Match #50: Sun 17th Nov 20:00
Field 1
Miwatj Stallions 74
 
Match #34: Sun 17th Nov 12:00
Field 1
Miwatj Stallions 42
 
Palmerston 1 0
Miwatj Stallions
Legends Tabadamu 34
 
Match #30: Sun 17th Nov 11:20
Field 1
Legends Tabadamu 0
   
Match #44: Sun 17th Nov 16:00
Field 1
First Nations Rugby 5
Daveta Rugby 10
Daveta Rugby 38
 
Match #32: Sun 17th Nov 11:40
Field 1
Daveta Rugby 24
Ifira Black Bird Rugby Club 0
 
Mens - CROC 3rd Place Playoff
 
Elite 7s 7
 
Match #49: Sun 17th Nov 19:30
Field 1
Legends Tabadamu
Legends Tabadamu 26
 
Mens - BUFF
   
Western Sydney Two Blues 45
 
Match #41: Sun 17th Nov 15:00
Field 1
Western Sydney Two Blues 41
   
Match #48: Sun 17th Nov 19:00
Field 1
Palmerston 1 5
Western Sydney Two Blues
First Nations Rugby 43
 
Match #42: Sun 17th Nov 15:20
Field 1
First Nations Rugby 7
Ifira Black Bird Rugby Club 0
 
Mens - BARRA
     
Casuarina Cougars § 45
 
Match #31: Sun 17th Nov 11:20
Field 2
Casuarina Cougars 53
   
Match #39: Sun 17th Nov 14:20
Field 1
Balunu Warriors 0
Casuarina Cougars 31
   
Match #47: Sun 17th Nov 18:30
Field 1
Central Crewsaders 14
 
Match #35: Sun 17th Nov 12:00
Field 2
Palmerston 2 5
 
Palmerston 2 25
Casuarina Cougars
NT Mosquitoes 54
 
Match #33: Sun 17th Nov 11:40
Field 2
NT Mosquitoes 26
   
Match #40: Sun 17th Nov 14:40
Field 1
University Pirates 5
NT Mosquitoes 10
Wongai Rugby 40
 
Match #36: Sun 17th Nov 12:20
Field 2
Wongai Rugby 10
Swamp Saints 0
 
Mens - GECKO
   
Balunu Warriors 12
 
Match #37: Sun 17th Nov 13:40
Field 1
Central Crewsaders 17
   
Match #46: Sun 17th Nov 18:10
Field 1
Central Crewsaders 28
Central Crewsaders
University Pirates 0
 
Match #38: Sun 17th Nov 14:00
Field 1
Swamp Saints 10
Swamp Saints 28
 
Mens - JUG
 
- -
 
-
- -
 
Womens - JABIRU
     
University of Queensland 41
 
Match #13: Sun 17th Nov 10:20
Field 1
University of Queensland 15
   
Match #17: Sun 17th Nov 13:00
Field 1
Palmerston 0
Festerville Industries Stallions 14
   
Match #24: Sun 17th Nov 17:45
Field 1
Festerville Industries Stallions 24
 
Match #16: Sun 17th Nov 10:40
Field 2
Festerville Industries Stallions 22
 
University Pirates 0
Festerville Industries Stallions
Wongai Rugby 20
 
Match #14: Sun 17th Nov 10:20
Field 2
Wongai Rugby 5
   
Match #18: Sun 17th Nov 13:20
Field 1
NT Desert Crocs 17
First Nations Rugby 12
First Nations Rugby 37
 
Match #15: Sun 17th Nov 10:40
Field 1
First Nations Rugby 19
Airport Tavern Bunnies 0
 
Womens - JABIRU 3rd Place Playoff
 
University of Queensland 40
 
Match #23: Sun 17th Nov 17:20
Field 1
University of Queensland
Wongai Rugby 0
 
Womens - JACANA
   
Palmerston 12
 
Match #19: Sun 17th Nov 13:20
Field 2
University Pirates 21
   
Match #21: Sun 17th Nov 16:20
Field 1
University Pirates 17
University Pirates
NT Desert Crocs 41
 
Match #20: Sun 17th Nov 13:40
Field 2
NT Desert Crocs 15
Airport Tavern Bunnies 0
 
Womens - JACANA 7th Place Playoff
 
Palmerston 0
 
Match #22: Sun 17th Nov 16:20
Field 2
Airport Tavern Bunnies
Airport Tavern Bunnies CT 0
 
Young Boys U17 - COCKATOO
   
Swampdogs 17
 
Match #4: Sun 17th Nov 15:00
Field 2
Swampdogs 10
   
Match #5: Sun 17th Nov 16:40
Field 1
East Arnhem Boys 7
Swampdogs
- -
 
Casuarina Cougars 5
- -
 
Under 15 Boys - Cup
   
Rugby SA 27
 
Match #4: Sun 17th Nov 14:00
Field 2
Rugby SA 22
   
Match #5: Sun 17th Nov 17:00
Field 1
East Arnhem Boys 0
Rugby SA
- -
 
Darwin Friends of Rugby 19
- -