Macoocoo - Knockout Tournament

2014 National Schools Lacrosse Championships
Schedule
28th Feb - 1st Mar 2014

 
U19A Championship - Cup
       
Downe House U19A 3
 
Match #25: Sat 1st Mar 13:00
Pitch 1
Downe House U19A 1
   
Match #33: Sat 1st Mar 14:32
Pitch 1
St Mary's Calne U19A 1
Moreton Hall School U19A 2
   
Match #37: Sat 1st Mar 15:30
Pitch 1
Moreton Hall School U19A 6
 
Match #26: Sat 1st Mar 13:00
Pitch 2
Moreton Hall School U19A 4
 
Putney High School U19A 1
Lady Eleanor Holles School U19A 0
   
Match #39: Sat 1st Mar 16:30
Pitch 1
Lady Eleanor Holles School U19A 5
 
Match #27: Sat 1st Mar 13:23
Pitch 1
Lady Eleanor Holles School U19A 2
   
Match #34: Sat 1st Mar 14:32
Pitch 2
Queen Anne's Caversham U19A 0
Lady Eleanor Holles School U19A 3
 
Berkhamsted School U19A 0
 
Match #28: Sat 1st Mar 13:23
Pitch 2
Guildford High School U19A 1
 
Guildford High School U19A 4
St Catherine's U19A
St Swithun's U19A 3
 
Match #29: Sat 1st Mar 13:46
Pitch 1
St Swithun's U19A 3
   
Match #35: Sat 1st Mar 14:55
Pitch 1
Stowe School U19A 1
St Catherine's U19A 4
   
Match #38: Sat 1st Mar 15:30
Pitch 2
Cheltenham Ladies College U19A 0
 
Match #30: Sat 1st Mar 13:46
Pitch 2
St Catherine's U19A 4
 
St Catherine's U19A 7
St Catherine's U19A § 1
Wycombe Abbey U19A 3
 
Match #31: Sat 1st Mar 14:09
Pitch 1
Wycombe Abbey U19A 2
   
Match #36: Sat 1st Mar 14:55
Pitch 2
Godolphin School U19A 2
Wycombe Abbey U19A 1
Haberdashers Askes School for Girls U19A 3
 
Match #32: Sat 1st Mar 14:09
Pitch 2
Haberdashers Askes School for Girls U19A 1
Caterham School U19A 2
 
U19A Division 1 - Cup
       
Haberdashers Monmouth U19A 8
 
Match #25: Sat 1st Mar 13:00
Pitch 3
Haberdashers Monmouth U19A 3
   
Match #33: Sat 1st Mar 14:32
Pitch 3
North London Collegiate School U19A 2
Haberdashers Monmouth U19A 1
   
Match #37: Sat 1st Mar 15:30
Pitch 3
The Queens School, Chester U19A 0
 
Match #26: Sat 1st Mar 13:00
Pitch 4
Birkenhead School U19A 2
 
Birkenhead School U19A 7
Benenden School U19A 3
   
Match #39: Sat 1st Mar 16:05
Pitch 3
St George's Harpenden U19A 2
 
Match #27: Sat 1st Mar 13:23
Pitch 3
St George's Harpenden U19A 0
   
Match #34: Sat 1st Mar 14:32
Pitch 4
Withington Girls School U19A 0
Benenden School U19A 2
 
Malvern St James U19A 1
 
Match #28: Sat 1st Mar 13:23
Pitch 4
Benenden School U19A 4
 
Benenden School U19A 4
Benenden School U19A
St Albans High School for Girls U19A 1
 
Match #29: Sat 1st Mar 13:46
Pitch 3
Bolton School U19A 0
   
Match #35: Sat 1st Mar 14:55
Pitch 3
Bolton School U19A 3
Rendcomb College U19A 1
   
Match #38: Sat 1st Mar 15:30
Pitch 4
Rendcomb College U19A 4
 
Match #30: Sat 1st Mar 13:46
Pitch 4
Rendcomb College U19A 4
 
St Paul's Girls School U19A 3
St Helen and St Katharine U19A 2
Walthamstow Hall U19A 2
 
Match #31: Sat 1st Mar 14:09
Pitch 3
Walthamstow Hall U19A 1
   
Match #36: Sat 1st Mar 14:55
Pitch 4
Queen Margaret's School U19A 1
St Helen and St Katharine U19A 5
The Royal School U19A 3
 
Match #32: Sat 1st Mar 14:09
Pitch 4
St Helen and St Katharine U19A 2
St Helen and St Katharine U19A 4
 
U19A Division 2 - Cup
       
Glenalmond College U19A 6
 
Match #25: Sat 1st Mar 13:00
Pitch 5
Glenalmond College U19A 4
   
Match #33: Sat 1st Mar 14:32
Pitch 5
Charterhouse School U19A 0
Glenalmond College U19A 3
   
Match #37: Sat 1st Mar 15:30
Pitch 5
Heathfield School U19A 2
 
Match #26: Sat 1st Mar 13:00
Pitch 7
Heathfield School U19A 3
 
Sherborne Girls School U19A 1
Glenalmond College U19A 1
   
Match #39: Sat 1st Mar 16:05
Pitch 5
Loretto School U19A 2
 
Match #27: Sat 1st Mar 13:23
Pitch 5
Abbots Hill School U19A 4
   
Match #34: Sat 1st Mar 14:32
Pitch 7
Abbots Hill School U19A 4
Abbots Hill School U19A 2
 
The King's School Canterbury U19A 4
 
Match #28: Sat 1st Mar 13:23
Pitch 7
The King's School Canterbury U19A 3
 
Haileybury U19A 2
St Bartholomew's School U19A
St Bartholomew's School U19A 7
 
Match #29: Sat 1st Mar 13:46
Pitch 5
St Bartholomew's School U19A 7
   
Match #35: Sat 1st Mar 14:55
Pitch 5
St George's Ascot U19A 0
St Bartholomew's School U19A 3
   
Match #38: Sat 1st Mar 15:30
Pitch 7
Claremont Fan Court School U19A 2
 
Match #30: Sat 1st Mar 13:46
Pitch 7
Claremont Fan Court School U19A 2
 
Fettes College U19A 1
St Bartholomew's School U19A 7
Sedbergh School U19A 2
 
Match #31: Sat 1st Mar 14:09
Pitch 5
Bedford Girls U19A 2
   
Match #36: Sat 1st Mar 14:55
Pitch 7
Bedford Girls U19A 4
Bedford Girls U19A 2
Wellington College U19A 0
 
Match #32: Sat 1st Mar 14:09
Pitch 7
Harrogate Ladies College U19A 1
Harrogate Ladies College U19A 3
 
U19A Division 3 - Cup
   
Coloma Convent Girls School U19A 0
 
Match #12: Sat 1st Mar 13:46
Pitch 7
Westonbirt School U19A 3
   
Match #14: Sat 1st Mar 14:55
Pitch 7
Westonbirt School U19A 2
Westonbirt School U19A
Marlborough College U19A 1
 
Match #13: Sat 1st Mar 14:09
Pitch 7
Marlborough College U19A 2
St Helen's School Northwood U19A 0
 
U19A Division 3 - 4th/5th Playoff
 
St Helen's School Northwood U19A 2
 
Match #11: Sat 1st Mar 13:23
Pitch 7
St Helen's School Northwood U19A
St James' Senior Girls School U19A 0
 
U19B Division 1 - Cup
       
Wycombe Abbey U19B 5
 
Match #25: Sat 1st Mar 13:00
AGP 1
Wycombe Abbey U19B 2