Macoocoo - Match Tournament
# Time Pitch Event Stage Team 1 Team 2 Result
Friday, 12th April 2019
U13 #1 12 Apr 17:00 Field A Under 13 Boys
Round 1
Titans Tanglin 0 - 20
U14 #1 12 Apr 17:00 Field B Under 14 Boys Pool A
Round 1
CGS Saints 15 - 20
U13 #2 12 Apr 17:13 Field A Under 13 Boys
Round 1
Dragons Saints 5 - 5
U14 #2 12 Apr 17:13 Field B Under 14 Boys Pool A
Round 1
Vikings Tanglin 0 - 30
U18G #1 12 Apr 17:26 Field B Under 18 Girls
Round 1
Aonyxs Tanglin 5 - 15
U13 #3 12 Apr 17:26 Field A Under 13 Boys
Round 1
Centaurs LFS 5 - 10
U14 #3 12 Apr 17:39 Field B Under 14 Boys Pool B
Round 1
CGS Baba's Dragons 0 - 40
U13 #4 12 Apr 17:39 Field A Under 13 Boys
Round 2
Titans Dragons 20 - 10
U14 #4 12 Apr 17:52 Field B Under 14 Boys Pool B
Round 1
Titans RFC Centaurs 10 - 30
U13 #5 12 Apr 17:52 Field A Under 13 Boys
Round 2
Centaurs Tanglin 15 - 10
U18G #2 12 Apr 18:05 Field B Under 18 Girls
Round 1
Aonyxs Centaurs 5 - 15
U13 #6 12 Apr 18:05 Field A Under 13 Boys
Round 2
Saints LFS 5 - 20
U16G #1 12 Apr 18:18 Field A Under 16 Girls
Round 1
Titans RFC Valkyries 1 0 - 10
U14 #5 12 Apr 18:18 Field B Under 14 Boys Pool A
Round 2
CGS Vikings 25 - 5
U16G #2 12 Apr 18:31 Field A Under 16 Girls
Round 1
Valkyries 2 OFS 30 - 10
U14 #6 12 Apr 18:31 Field B Under 14 Boys Pool A
Round 2
Saints Tanglin 5 - 5
U18G #3 12 Apr 18:44 Field B Under 18 Girls
Round 1
Tanglin Centaurs 25 - 0
U13 #7 12 Apr 18:44 Field A Under 13 Boys
Round 3
Titans Centaurs 20 - 10
U14 #7 12 Apr 18:57 Field B Under 14 Boys Pool B
Round 2
CGS Baba's Titans RFC 0 - 20
U13 #8 12 Apr 18:57 Field A Under 13 Boys
Round 3
Dragons LFS 5 - 5
U14 #8 12 Apr 19:10 Field B Under 14 Boys Pool B
Round 2
Dragons Centaurs 5 - 15
U13 #9 12 Apr 19:10 Field A Under 13 Boys
Round 3
Tanglin Saints 10 - 0
U16G #3 12 Apr 19:23 Field A Under 16 Girls
Round 2
Titans RFC Valkyries 2 0 - 20
U18G #4 12 Apr 19:23 Field B Under 18 Girls
Round 2
Aonyxs Tanglin 0 - 10
U16G #4 12 Apr 19:36 Field A Under 16 Girls
Round 2
Valkyries 1 OFS 20 - 0
U14 #9 12 Apr 19:36 Field B Under 14 Boys Pool A
Round 3
CGS Tanglin 5 - 10
U13 #10 12 Apr 19:49 Field A Under 13 Boys
Round 4
Titans LFS 10 - 15
U14 #10 12 Apr 19:49 Field B Under 14 Boys Pool A
Round 3
Vikings Saints 5 - 25
U18G #5 12 Apr 20:02 Field B Under 18 Girls
Round 2
Aonyxs Centaurs 5 - 10
U13 #11 12 Apr 20:02 Field A Under 13 Boys
Round 4
Dragons Tanglin 5 - 15
U14 #11 12 Apr 20:15 Field B Under 14 Boys Pool B
Round 3
CGS Baba's Centaurs 0 - 25
U13 #12 12 Apr 20:15 Field A Under 13 Boys
Round 4
Centaurs Saints 15 - 0
U16G #5 12 Apr 20:28 Field A Under 16 Girls
Round 3
Titans RFC OFS 0 - 10
U14 #12 12 Apr 20:28 Field B Under 14 Boys Pool B
Round 3
Titans RFC Dragons 10 - 10
U16G #6 12 Apr 20:41 Field A Under 16 Girls
Round 3
Valkyries 1 Valkyries 2 15 - 5
U18G #6 12 Apr 20:41 Field B Under 18 Girls
Round 2
Tanglin Centaurs 5 - 5
U13 #13 12 Apr 20:54 Field A Under 13 Boys
Round 5
Dragons Centaurs 15 - 10
U14 #13 12 Apr 20:54 Field B Under 14 Boys Cup
Semi Final
Tanglin Dragons 10 - 5
U13 #14 12 Apr 21:07 Field A Under 13 Boys
Round 5
Titans Saints 5 - 5
U14 #14 12 Apr 21:07 Field B Under 14 Boys Cup
Semi Final
Saints Centaurs 5 - 30
U13 #15 12 Apr 21:20 Field A Under 13 Boys
Round 5
Tanglin LFS 10 - 10
Saturday, 13th April 2019
U10 #1 13 Apr 07:30 Field A1 Under 10 Mixed Pool A
Round 1
Titans Saints 15 - 5
U8 #1 13 Apr 07:30 Field B1 Under 8 Mixed
Round 1
Titans Tanglin 5 - 10
U10 #2 13 Apr 07:30 Field A2 Under 10 Mixed Pool B
Round 1
Dragons Centaurs 5 - 0
U8 #2 13 Apr 07:30 Field B2 Under 8 Mixed
Round 1
Dragons Saints 30 - 0
U8 #3 13 Apr 07:43 Field B1 Under 8 Mixed
Round 1
Centaurs Valkyries 10 - 30
U10 #4 13 Apr 07:43 Field A2 Under 10 Mixed Pool B
Round 1
LFS Tanglin 15 - 0
U6 #1 13 Apr 07:56 Field C1 Under 6 Mixed Pool A
Round 1
Centaurs Bears Tanglin 10 - 10
U7 #1 13 Apr 07:56 Field C2 Under 7 Mixed Pool A
Round 1
Titans Vikings 10 - 10
U8 #4 13 Apr 07:56 Field B1 Under 8 Mixed
Round 2
Titans Dragons 0 - 40
U10 #5 13 Apr 07:56 Field A1 Under 10 Mixed Pool A
Round 2
Titans LFS Girls 10 - 10
U8 #5 13 Apr 07:56 Field B2 Under 8 Mixed
Round 2
Centaurs Tanglin 10 - 15
U10 #6 13 Apr 07:56 Field A2 Under 10 Mixed Pool B
Round 2
Dragons LFS 15 - 5
U6 #2 13 Apr 08:09 Field C1 Under 6 Mixed Pool A
Round 1
Dragons 1 Saints 10 - 0
U7 #2 13 Apr 08:09 Field C2 Under 7 Mixed Pool A
Round 1
Centaurs Cavaliers Saints El Primo 35 - 0
U8 #6 13 Apr 08:09 Field B1 Under 8 Mixed
Round 2
Saints Valkyries 5 - 30
U10 #8 13 Apr 08:09 Field A2 Under 10 Mixed Pool B
Round 2
Centaurs Tanglin 25 - 5
U6 #3 13 Apr 08:22 Field C1 Under 6 Mixed Pool B
Round 1
Centaurs Wolverines Titans 20 - 5
U7 #3 13 Apr 08:22 Field C2 Under 7 Mixed Pool B
Round 1
Dragons Tanglin 10 - 25
U8 #7 13 Apr 08:22 Field B1 Under 8 Mixed
Round 3
Titans Centaurs 10 - 10
U8 #8 13 Apr 08:22 Field B2 Under 8 Mixed
Round 3
Dragons Valkyries 25 - 0
U10 #9 13 Apr 08:22 Field A1 Under 10 Mixed Pool A
Round 3
LFS Girls Saints 15 - 10
U10 #10 13 Apr 08:22 Field A2 Under 10 Mixed Pool B
Round 3
Dragons Tanglin 5 - 5
U7 #4 13 Apr 08:35 Field C2 Under 7 Mixed Pool B
Round 1
Centaurs Wolverines Saints Leon 20 - 5
U8 #9 13 Apr 08:35 Field B1 Under 8 Mixed
Round 3
Tanglin Saints 30 - 10
U10 #12 13 Apr 08:35 Field A2 Under 10 Mixed Pool B
Round 3
LFS Centaurs 0 - 25
U11 #1 13 Apr 08:48 Field A Under 11 Pool A
Round 1
Titans SCC 0 - 10
U8 #10 13 Apr 08:48 Field B1 Under 8 Mixed
Round 4
Titans Valkyries 10 - 20
U8 #11 13 Apr 08:48 Field B2 Under 8 Mixed
Round 4
Dragons Tanglin 20 - 5
U6 #5 13 Apr 09:01 Field C1 Under 6 Mixed Pool A
Round 2
Centaurs Bears Dragons 1 5 - 10
U7 #5 13 Apr 09:01 Field C2 Under 7 Mixed Pool A
Round 2
Titans Centaurs Cavaliers 5 - 25
U8 #12 13 Apr 09:01 Field B1 Under 8 Mixed
Round 4
Centaurs Saints 15 - 5
U10 #13 13 Apr 09:01 Field A1 Under 10 Mixed Cup
Semi Final
Titans Centaurs 0 - 25
U10 #14 13 Apr 09:01 Field A2 Under 10 Mixed Cup
Semi Final
LFS Girls Dragons 0 - 10
U11 #2 13 Apr 09:14 Field A Under 11 Pool A
Round 1
Centarus Blue Valkyries 25 - 0
U6 #6 13 Apr 09:14 Field C1 Under 6 Mixed Pool A
Round 2
Tanglin Saints 5 - 20
U7 #6 13 Apr 09:14 Field C2 Under 7 Mixed Pool A
Round 2
Vikings Saints El Primo 5 - 10
U8 #13 13 Apr 09:14 Field B1 Under 8 Mixed
Round 5
Titans Saints 10 - 10
U8 #14 13 Apr 09:14 Field B2 Under 8 Mixed
Round 5
Dragons Centaurs 30 - 0
U11 #3 13 Apr 09:27 Field A Under 11 Pool B
Round 1
Dragons Tanglin 5 - 30
U6 #7 13 Apr 09:27 Field C1 Under 6 Mixed Pool B
Round 2
Centaurs Wolverines Dragons 2 10 - 20
U7 #7 13 Apr 09:27 Field C2 Under 7 Mixed Pool B
Round 2
Dragons Centaurs Wolverines 5 - 10
U8 #15 13 Apr 09:27 Field B1 Under 8 Mixed
Round 5
Tanglin Valkyries 5 - 30
U12 #1 13 Apr 09:40 Field B Under 12 Boys Pool A
Round 1
Titans Centaurs Blue 0 - 25
U11 #4 13 Apr 09:40 Field A Under 11 Pool B
Round 1
Centarus Yellow Saints 20 - 5
U7 #8 13 Apr 09:40 Field C2 Under 7 Mixed Pool B
Round 2
Tanglin Saints Leon 0 - 10
U12 #2 13 Apr 09:53 Field B Under 12 Boys Pool A
Round 1
Dragons Vikings 40 - 5
U11 #5 13 Apr 09:53 Field A Under 11 Pool A
Round 2
Titans Centarus Blue 5 - 15
U12 #3 13 Apr 10:06 Field B Under 12 Boys Pool B
Round 1
Tanglin Centaurs Yellow 10 - 10
U11 #6 13 Apr 10:06 Field A Under 11 Pool A
Round 2
SCC Valkyries 10 - 5
U6 #9 13 Apr 10:06 Field C1 Under 6 Mixed Pool A
Round 3
Dragons 1 Tanglin 5 - 10
U7 #9 13 Apr 10:06 Field C2 Under 7 Mixed Pool A
Round 3
Titans Saints El Primo 10 - 0
U12 #5 13 Apr 10:19 Field B Under 12 Boys Pool A
Round 2
Titans Dragons 0 - 25
U11 #7 13 Apr 10:19 Field A Under 11 Pool B
Round 2
Dragons Centarus Yellow 5 - 20
U6 #10 13 Apr 10:19 Field C1 Under 6 Mixed Pool A
Round 3
Centaurs Bears Saints 20 - 10
U7 #10 13 Apr 10:19 Field C2 Under 7 Mixed Pool A
Round 3
Centaurs Cavaliers Vikings 25 - 0
U12 #6 13 Apr 10:32 Field B Under 12 Boys Pool A
Round 2
Centaurs Blue Vikings 30 - 10
U11 #8 13 Apr 10:32 Field A Under 11 Pool B
Round 2
Tanglin Saints 25 - 0
U6 #11 13 Apr 10:32 Field C1 Under 6 Mixed Pool B
Round 3
Dragons 2 Titans 20 - 5
U7 #11 13 Apr 10:32 Field C2 Under 7 Mixed Pool B
Round 3
Dragons Saints Leon 10 - 20
U12 #7 13 Apr 10:45 Field B Under 12 Boys Pool B
Round 2
Tanglin LFS 20 - 5
U11 #9 13 Apr 10:45 Field A Under 11 Pool A
Round 3
Titans Valkyries 15 - 0
U7 #12 13 Apr 10:45 Field C2 Under 7 Mixed Pool B
Round 3
Centaurs Wolverines Tanglin 5 - 10
U12 #9 13 Apr 10:58 Field B Under 12 Boys Pool A
Round 3
Titans Vikings 10 - 15
U11 #10 13 Apr 10:58 Field A Under 11 Pool A
Round 3
Centarus Blue SCC 20 - 0
U12 #10 13 Apr 11:11 Field B Under 12 Boys Pool A
Round 3
Dragons Centaurs Blue 5 - 0
U11 #11 13 Apr 11:11 Field A Under 11 Pool B
Round 3
Dragons Saints 10 - 15
U6 #13 13 Apr 11:11 Field C1 Under 6 Mixed Cup
Semi Final
Dragons 1 Centaurs Wolverines 5 - 15
U7 #13 13 Apr 11:11 Field C2 Under 7 Mixed Cup
Semi Final
Centaurs Cavaliers Tanglin 25 - 10
U11 #12 13 Apr 11:24 Field A Under 11 Pool B
Round 3
Centarus Yellow Tanglin 10 - 10
U12 #12 13 Apr 11:24 Field B Under 12 Boys Pool B
Round 3
LFS Centaurs Yellow 0 - 20
U6 #14 13 Apr 11:24 Field C1 Under 6 Mixed Cup
Semi Final
Centaurs Bears Dragons 2 10 - 15
U7 #14 13 Apr 11:24 Field C2 Under 7 Mixed Cup
Semi Final
Titans Centaurs Wolverines 0 - 30
U11 #13 13 Apr 11:50 Field A Under 11 Cup
Semi Final
Centarus Blue Centarus Yellow 5 - 25
U12 #13 13 Apr 11:50 Field B Under 12 Boys Cup
Semi Final
Dragons Tanglin 15 - 5
U6 #15 13 Apr 11:50 Field C1 Under 6 Mixed Cup
Final
Centaurs Wolverines Dragons 2 0 - 15
U7 #15 13 Apr 11:50 Field C2 Under 7 Mixed Cup
Final
Centaurs Cavaliers Centaurs Wolverines 5 - 10
U11 #14 13 Apr 12:03 Field A Under 11 Cup
Semi Final
SCC Tanglin 10 - 20
U12 #14 13 Apr 12:03 Field B Under 12 Boys Cup
Semi Final
Centaurs Blue Centaurs Yellow 10 - 20
U16G #7 13 Apr 13:00 National Stadium A Under 16 Girls Cup
Final
Valkyries 1 Valkyries 2 5 - 5
U18G #7 13 Apr 13:00 National Stadium B Under 18 Girls Cup
Final
Tanglin Centaurs 5 - 15
U14 #15 13 Apr 13:10 National Stadium B Under 14 Boys Cup
Final
Tanglin Centaurs 5 - 10
U13 #16 13 Apr 13:10 National Stadium A Under 13 Boys Cup
Final
LFS Tanglin 0 - 10
U10 #3 13 Apr 00:00 Field A1 Under 10 Mixed Pool A
Round 1
LFS Girls BYE 20 - 0
U12 #4 13 Apr 00:00 Field B Under 12 Boys Pool B
Round 1
LFS BYE 20 - 0
U6 #4 13 Apr 00:00 Field C1 Under 6 Mixed Pool B
Round 1
Dragons 2 BYE 20 - 0
U10 #7 13 Apr 00:00 Field A1 Under 10 Mixed Pool A
Round 2
Saints BYE 20 - 0
U12 #8 13 Apr 00:00 Field B Under 12 Boys Pool B
Round 2
Centaurs Yellow BYE 20 - 0
U6 #8 13 Apr 00:00 Field C1 Under 6 Mixed Pool B
Round 2
Titans BYE 20 - 0
U10 #11 13 Apr 00:00 Field A1 Under 10 Mixed Pool A
Round 3
Titans BYE 20 - 0
U12 #11 13 Apr 00:00 Field B Under 12 Boys Pool B
Round 3
Tanglin BYE 20 - 0
U6 #12 13 Apr 00:00 Field C1 Under 6 Mixed Pool B
Round 3
Centaurs Wolverines BYE 20 - 0
Sunday, 14th April 2019
U11 #15 14 Apr 13:16 National Stadium A Under 11 Cup
Final
Centarus Yellow Tanglin 5 - 0
U12 #15 14 Apr 13:16 National Stadium B Under 12 Boys Cup
Final
Dragons Centaurs Yellow 0 - 10
U10 #15 14 Apr 13:25 National Stadium B Under 10 Mixed Cup
Final
Centaurs Dragons 15 - 0
U8 #16 14 Apr 13:25 National Stadium A Under 8 Mixed Cup
Final
Dragons Valkyries 5 - 0