Macoocoo - Match Tournament
# Time Pitch Event Stage Team 1 Team 2 Result
Friday, 15th November 2019
U14 #1 15 Nov 09:00 St Andrew's School Under 14 Group A Vajiravudh College Evergreen Secondary School 45 - 7
U14 #2 15 Nov 09:17 St Andrew's School Under 14 Group B Saints Raffles Institution 39 - 0
U14 #3 15 Nov 09:34 St Andrew's School Under 14 Group C Lycée Français de Singapour Bukit Batok Secondary School 14 - 12
U14 #4 15 Nov 09:51 St Andrew's School Under 14 Group A St Joseph's Institution Greenridge Secondary School 0 - 26
U14 #5 15 Nov 10:08 St Andrew's School Under 14 Group B Anglo-Chinese School (BR) Peirce Secondary School 34 - 7
U14 #6 15 Nov 10:25 St Andrew's School Under 14 Group C Damai Secondary School Anglo-Chinese School International 12 - 31
U14 #7 15 Nov 10:42 St Andrew's School Under 14 Group A St Joseph's Institution Evergreen Secondary School 17 - 21
U14 #8 15 Nov 10:59 St Andrew's School Under 14 Group B Saints Anglo-Chinese School (BR) 10 - 7
U14 #9 15 Nov 11:16 St Andrew's School Under 14 Group C Lycée Français de Singapour Damai Secondary School 40 - 0
U14 #10 15 Nov 11:33 St Andrew's School Under 14 Group A Evergreen Secondary School Greenridge Secondary School 10 - 33
U14 #11 15 Nov 11:50 St Andrew's School Under 14 Group B Raffles Institution Peirce Secondary School 5 - 7
U14 #12 15 Nov 12:07 St Andrew's School Under 14 Group C Bukit Batok Secondary School Anglo-Chinese School International 19 - 19
U14 #13 15 Nov 12:24 St Andrew's School Under 14 Group A Vajiravudh College Greenridge Secondary School 25 - 0
U14 #14 15 Nov 12:41 St Andrew's School Under 14 Group B Saints Peirce Secondary School 31 - 0
U18 #1 15 Nov 12:58 St Andrew's School Under 18 Group A Vajiravudh College Anglo-Chinese Junior College 31 - 0
U18 #2 15 Nov 13:15 St Andrew's School Under 18 Group A Raffles Institution St. Andrew's Junior College 14 - 12
U14 #15 15 Nov 13:32 St Andrew's School Under 14 Group C Lycée Français de Singapour Anglo-Chinese School International 17 - 12
U14 #16 15 Nov 13:49 St Andrew's School Under 14 Group A Vajiravudh College St Joseph's Institution 45 - 0
U18 #3 15 Nov 14:06 St Andrew's School Under 18 Group A Vajiravudh College Raffles Institution 31 - 7
U18 #4 15 Nov 14:23 St Andrew's School Under 18 Group A Anglo-Chinese Junior College St. Andrew's Junior College 7 - 14
U14 #17 15 Nov 14:40 St Andrew's School Under 14 Group B Anglo-Chinese School (BR) Raffles Institution 40 - 0
U14 #18 15 Nov 14:57 St Andrew's School Under 14 Group C Damai Secondary School Bukit Batok Secondary School 7 - 31
U18 #5 15 Nov 15:14 St Andrew's School Under 18 Group A Vajiravudh College St. Andrew's Junior College 31 - 0
U18 #6 15 Nov 15:31 St Andrew's School Under 18 Group A Raffles Institution Anglo-Chinese Junior College 7 - 12
Saturday, 16th November 2019
U16 #1 16 Nov 09:00 St Andrew's School Under 16 Group A Vajiravudh College Greenridge Secondary School -
U16 #2 16 Nov 09:17 St Andrew's School Under 16 Group B Lycée Français de Singapour Raffles Institution -
U16 #3 16 Nov 09:34 St Andrew's School Under 16 Group C Saints Bukit Batok Secondary School -
U16 #4 16 Nov 09:51 St Andrew's School Under 16 Group A Damai Secondary School Anglo-Chinese School (BR) -
U16 #5 16 Nov 10:08 St Andrew's School Under 16 Group B Peirce Secondary School Shizuoka Seiko High School -
U16 #6 16 Nov 10:25 St Andrew's School Under 16 Group C Evergreen Secondary School Singapore American School -
U16 #7 16 Nov 10:42 St Andrew's School Under 16 Group A Vajiravudh College Damai Secondary School -
U16 #8 16 Nov 10:59 St Andrew's School Under 16 Group B Lycée Français de Singapour Peirce Secondary School -
U16 #9 16 Nov 11:16 St Andrew's School Under 16 Group C Saints Evergreen Secondary School -
U16 #10 16 Nov 11:33 St Andrew's School Under 16 Group A Greenridge Secondary School Anglo-Chinese School (BR) -
U16 #11 16 Nov 11:50 St Andrew's School Under 16 Group B Raffles Institution Shizuoka Seiko High School -
U16 #12 16 Nov 12:07 St Andrew's School Under 16 Group C Bukit Batok Secondary School Singapore American School -
U16 #13 16 Nov 12:24 St Andrew's School Under 16 Group A Vajiravudh College Anglo-Chinese School (BR) -
U16 #14 16 Nov 12:41 St Andrew's School Under 16 Group B Lycée Français de Singapour Shizuoka Seiko High School -
U18 #7 16 Nov 12:58 St Andrew's School Under 18 Group B Mara Professional College Bandar Penawar Catholic Junior College -
U18 #8 16 Nov 13:15 St Andrew's School Under 18 Group B Institute of Technical Education Ngee Ann Polytechnic -
U16 #15 16 Nov 13:32 St Andrew's School Under 16 Group C Saints Singapore American School -
U16 #16 16 Nov 13:49 St Andrew's School Under 16 Group A Damai Secondary School Greenridge Secondary School -
U18 #9 16 Nov 14:06 St Andrew's School Under 18 Group B Mara Professional College Bandar Penawar Institute of Technical Education -
U18 #10 16 Nov 14:23 St Andrew's School Under 18 Group B Catholic Junior College Ngee Ann Polytechnic -
U16 #17 16 Nov 14:40 St Andrew's School Under 16 Group B Peirce Secondary School Raffles Institution -
U16 #18 16 Nov 14:57 St Andrew's School Under 16 Group C Evergreen Secondary School Bukit Batok Secondary School -
U18 #11 16 Nov 15:14 St Andrew's School Under 18 Group B Mara Professional College Bandar Penawar Ngee Ann Polytechnic -
U18 #12 16 Nov 15:31 St Andrew's School Under 18 Group B Institute of Technical Education Catholic Junior College -
Sunday, 17th November 2019
U14 #19 17 Nov 09:00 St Andrew's School Under 14 Bowl
Semi Final
Evergreen Secondary School Damai Secondary School -
U14 #20 17 Nov 09:17 St Andrew's School Under 14 Bowl
Semi Final
St Joseph's Institution Raffles Institution -
U16 #19 17 Nov 09:34 St Andrew's School Under 16 Bowl
Semi Final
3rd Best 3rd Place 3rd Best 4th Place -
U16 #20 17 Nov 09:51 St Andrew's School Under 16 Bowl
Semi Final
Best 4th Place 2nd Best 4th Place -
U14 #21 17 Nov 10:08 St Andrew's School Under 14 Plate
Semi Final
Greenridge Secondary School Peirce Secondary School -
U14 #22 17 Nov 10:25 St Andrew's School Under 14 Plate
Semi Final
Bukit Batok Secondary School Anglo-Chinese School International -
U16 #21 17 Nov 10:42 St Andrew's School Under 16 Plate
Semi Final
2nd Best 2nd Place 2nd Best 3rd Place -
U16 #22 17 Nov 10:59 St Andrew's School Under 16 Plate
Semi Final
3rd Best 2nd Place Best 3rd Place -
U18 #13 17 Nov 11:16 St Andrew's School Under 18 Plate
Semi Final
Raffles Institution 4th Group B -
U18 #14 17 Nov 11:33 St Andrew's School Under 18 Plate
Semi Final
Anglo-Chinese Junior College 3rd Group B -
U14 #23 17 Nov 11:50 St Andrew's School Under 14 Cup
Semi Final
Vajiravudh College Anglo-Chinese School (BR) -
U14 #24 17 Nov 12:07 St Andrew's School Under 14 Cup
Semi Final
Saints Lycée Français de Singapour -
U16 #23 17 Nov 12:24 St Andrew's School Under 16 Cup
Semi Final
Best 1st Place Best 2nd Place -
U16 #24 17 Nov 12:41 St Andrew's School Under 16 Cup
Semi Final
2nd Best 1st Place 3rd Best 1st Place -
U18 #15 17 Nov 12:58 St Andrew's School Under 18 Cup
Semi Final
Vajiravudh College 2nd Group B -
U18 #16 17 Nov 13:15 St Andrew's School Under 18 Cup
Semi Final
St. Andrew's Junior College 1st Group B -
U14 #25 17 Nov 13:32 St Andrew's School Under 14 Bowl
Final
Winner B.SF.1 (#19) Winner B.SF.2 (#20) -
U16 #25 17 Nov 13:49 St Andrew's School Under 16 Bowl
Final
Winner B.SF.1 (#19) Winner B.SF.1 (#20) -
U14 #26 17 Nov 14:06 St Andrew's School Under 14 Plate
Final
Winner P.SF.1 (#21) Winner P.SF.1 (#22) -
U16 #26 17 Nov 14:23 St Andrew's School Under 16 Plate
Final
Winner P.SF.1 (#21) Winner P.SF.2 (#22) -
U18 #17 17 Nov 14:40 St Andrew's School Under 18 Plate
Final
Winner P.SF.1 (#13) Winner P.SF.2 (#14) -
U14 #27 17 Nov 14:57 St Andrew's School Under 14 Cup
Final
Winner C.SF.1 (#23) Winner C.SF.2 (#24) -
U16 #27 17 Nov 15:14 St Andrew's School Under 16 Cup
Final
Winner C.SF.1 (#23) Winner C.SF.2 (#24) -
U18 #18 17 Nov 15:31 St Andrew's School Under 18 Cup
Final
Winner C.SF.1 (#15) Winner C.SF.2 (#16) -