Macoocoo - Match Tournament
Match time shown in: Venue Time
Your Time
# Time Pitch Event Stage Team 1 Team 2 Result
Saturday, 29th February 2020
U14 #1 29 Feb 09:00 Field 1 Under 14 Pool A Bangkok Lions Blue OMNOI Rugby -
U8 #1 29 Feb 09:00 Field 3a Under 8 Pool A Bangkok Lions Amnuaywit School -
U12 #2 29 Feb 09:00 Field 4 Under 12 Pool A Bangkok Lions OMNOI Rugby -
U8 #2 29 Feb 09:00 Field 3c Under 8 Pool A Bangkok Japanese Songphinong -
U10 #1 29 Feb 09:20 Field 3a Under 10 Pool A Bangkok Lions Khoksanga -
U12 #1 29 Feb 09:20 Field 4 Under 12 Pool A Bangkok Japanese Jakarta Komodos -
U10 #2 29 Feb 09:20 Field 3c Under 10 Pool A Nak Suu Tigers Bangkok Japanese -
U14 #2 29 Feb 09:20 Field 2 Under 14 Pool A Nak Suu Tigers Bangkok Lions Yellow -
U16 #1 29 Feb 09:40 Field 1 Under 16 Pool A Bangkok Lions Lopburi -
U16 #2 29 Feb 09:40 Field 2 Under 16 Pool A BIT Barbarians Philippine International Schools -
U12 #3 29 Feb 09:40 Field 4 Under 12 Pool A Nak Suu Tigers Khoksanga -
U8 #3 29 Feb 09:40 Field 3a Under 8 Pool A Bangkok Lions Songphinong -
U8 #4 29 Feb 09:40 Field 3c Under 8 Pool A Bangkok Japanese Amnuaywit School -
U19 #1 29 Feb 10:00 Field 1 Under 19 Pool A Bangkok Lions Faith Academy Vanguard -
U19 #2 29 Feb 10:00 Field 2 Under 19 Pool A BIT Barbarians Ayuthaya -
U10 #3 29 Feb 10:00 Field 3a Under 10 Pool A Bangkok Lions Bangkok Japanese -
U10 #4 29 Feb 10:00 Field 3c Under 10 Pool A Nak Suu Tigers Khoksanga -
U12 #4 29 Feb 10:00 Field 4 Under 12 Pool A Bangkok Lions Jakarta Komodos -
U14 #3 29 Feb 10:20 Field 2 Under 14 Pool A Nak Suu Tigers OMNOI Rugby -
U14 #4 29 Feb 10:20 Field 1 Under 14 Pool A Bangkok Lions Blue Bangkok Lions Yellow -
U12 #5 29 Feb 10:20 Field 4 Under 12 Pool A Bangkok Japanese Khoksanga -
U8 #5 29 Feb 10:20 Field 3 c Under 8 Pool A Songphinong Amnuaywit School -
U8 #6 29 Feb 10:20 Field 3a Under 8 Pool A Bangkok Lions Bangkok Japanese -
U16 #3 29 Feb 10:40 Field 2 Under 16 Pool A BIT Barbarians Lopburi -
U16 #4 29 Feb 10:40 Field 1 Under 16 Pool A Bangkok Lions Philippine International Schools -
U10 #5 29 Feb 10:40 Field 3a Under 10 Pool A Bangkok Lions Nak Suu Tigers -
U10 #6 29 Feb 10:40 Field 3c Under 10 Pool A Bangkok Japanese Khoksanga -
U12 #6 29 Feb 10:40 Field 4 Under 12 Pool A Nak Suu Tigers OMNOI Rugby -
U19 #3 29 Feb 11:00 Field 1 Under 19 Pool A Bangkok Lions Ayuthaya -
U19 #4 29 Feb 11:00 Field 2 Under 19 Pool A BIT Barbarians Faith Academy Vanguard -
U14 #5 29 Feb 11:00 Field 3 Under 14 Pool A Nak Suu Tigers Bangkok Lions Blue -
U12 #7 29 Feb 11:00 Field 4 Under 12 Pool A Bangkok Lions Khoksanga -
U16 #5 29 Feb 11:20 Field 2 Under 16 Pool A Bangkok Lions BIT Barbarians -
U14 #6 29 Feb 11:20 Field 3 Under 14 Pool A Bangkok Lions Yellow OMNOI Rugby -
U16 #6 29 Feb 11:20 Field 1 Under 16 Pool A Philippine International Schools Lopburi -
U12 #8 29 Feb 11:20 Field 4 Under 12 Pool A Nak Suu Tigers Bangkok Japanese -
MXT #1 29 Feb 11:30 Field 4 Mixed Touch Pool A Southerners Psychedelics Wireless Emus -
WOM #1 29 Feb 11:40 Field 1 Ladies Contact Pool A Bangers Belles Cambodia Rahus -
WOM #2 29 Feb 11:40 Field 2 Ladies Contact Pool A Thai Air Force Vientiane Lions -
U19 #6 29 Feb 11:40 Field 3 Under 19 Pool A Bangkok Lions BIT Barbarians -
U12 #9 29 Feb 11:40 Field 4 Under 12 Pool A Jakarta Komodos OMNOI Rugby -
MXT #2 29 Feb 11:45 Field 4 Mixed Touch Pool A Bangkok Lions KIS Wolves -
WOM #3 29 Feb 12:00 Field 1 Ladies Contact Pool B Vientiane Bufalettes SKF Mavericks -
MXT #3 29 Feb 12:00 Field 4 Mixed Touch Pool A Golden Fish Insein Straydogs -
WOM #4 29 Feb 12:00 Field 2 Ladies Contact Pool B BIT Barbarians RCSaint Paul La Reunion -
U19 #5 29 Feb 12:00 Field 3 Under 19 Pool A Ayuthaya Faith Academy Vanguard -
MXT #4 29 Feb 12:15 Field 4 Mixed Touch Pool A Southerners Psychedelics KIS Wolves -
MEN #1 29 Feb 12:20 Field 1 Mens Pool A Nak Suu Warriors Pattaya Panthers -
VET #1 29 Feb 12:20 Field 3 Vets Pool A Jam Boys Colombo Synergy Rugby -
MEN #2 29 Feb 12:20 Field 2 Mens Pool A Bush Turkeyz Rugby Vientiane Buffalos -
MXT #5 29 Feb 12:30 Field 4 Mixed Touch Pool A Bangkok Lions Insein Straydogs -
VET #2 29 Feb 12:40 Field 3 Vets Pool A Bangkok Bangers Southerners SOB -
MEN #3 29 Feb 12:40 Field 1 Mens Pool B Jigsaws Rugby Sumitomo RFC Thailand -
MEN #4 29 Feb 12:40 Field 2 Mens Pool B Burewood Blues Phnom Penh Shiny Rahus -
MXT #6 29 Feb 12:45 Field 4 Mixed Touch Pool A Southerners Elephants Golden Fish -
VET #3 29 Feb 13:00 Field 3 Vets Pool A Zarlequeens Jigsaws Rugby -
MEN #5 29 Feb 13:00 Field 1 Mens Pool C Jam Boys Royal Thai Navy -
MEN #6 29 Feb 13:00 Field 2 Mens Pool C Royal Thai Air Force OV -
MXT #7 29 Feb 13:00 Field 4 Mixed Touch Pool A Southerners Psychedelics Insein Straydogs -
MXT #8 29 Feb 13:15 Field 4 Mixed Touch Pool A Bangkok Lions Golden Fish -
WOM #5 29 Feb 13:20 Field 3 Ladies Contact Pool A Thai Air Force Cambodia Rahus -
MEN #7 29 Feb 13:20 Field 1 Mens Pool D Pakuranga Pumas BIT Barbarians -
MEN #8 29 Feb 13:20 Field 2 Mens Pool D Ardvarks Bangers Colts -
MXT #9 29 Feb 13:30 Field 4 Mixed Touch Pool A Wireless Emus Southerners Elephants -
WOM #6 29 Feb 13:40 Field 1 Ladies Contact Pool A Bangers Belles Vientiane Lions -
WOM #7 29 Feb 13:40 Field 2 Ladies Contact Pool B Vientiane Bufalettes RCSaint Paul La Reunion -
WOM #8 29 Feb 13:40 Field 3 Ladies Contact Pool B BIT Barbarians SKF Mavericks -
MXT #10 29 Feb 13:45 Field 4 Mixed Touch Pool A Southerners Psychedelics Golden Fish -
VET #4 29 Feb 14:00 Field 3 Vets Pool A Jam Boys Southerners SOB -
MEN #9 29 Feb 14:00 Field 1 Mens Pool A Nak Suu Warriors Vientiane Buffalos -
MEN #10 29 Feb 14:00 Field 2 Mens Pool A Bush Turkeyz Rugby Pattaya Panthers -
MXT #11 29 Feb 14:00 Field - Mixed Touch Pool A Bangkok Lions Wireless Emus -
MXT #12 29 Feb 14:15 Field 4 Mixed Touch Pool A KIS Wolves Southerners Elephants -
VET #5 29 Feb 14:20 Field 3 Vets Pool A Bangkok Bangers Colombo Synergy Rugby -
MEN #11 29 Feb 14:20 Field 1 Mens Pool B Jigsaws Rugby Phnom Penh Shiny Rahus -
MEN #12 29 Feb 14:20 Field 2 Mens Pool B Burewood Blues Sumitomo RFC Thailand -
MXT #13 29 Feb 14:30 Field 4 Mixed Touch Pool A Southerners Psychedelics Bangkok Lions -
VET #6 29 Feb 14:40 Field 3 Vets Pool A Bangkok Bangers Jigsaws Rugby -
MEN #13 29 Feb 14:40 Field 1 Mens Pool C Jam Boys OV -
MEN #14 29 Feb 14:40 Field 2 Mens Pool C Royal Thai Air Force Royal Thai Navy -
MXT #14 29 Feb 14:45 Field 4 Mixed Touch Pool A Insein Straydogs Southerners Elephants -
WOM #9 29 Feb 15:00 Field 3 Ladies Contact Pool A Vientiane Lions Cambodia Rahus -
MEN #15 29 Feb 15:00 Field 1 Mens Pool D Pakuranga Pumas Bangers Colts -
MXT #15 29 Feb 15:00 Field 4 Mixed Touch Pool A KIS Wolves Wireless Emus -
MEN #16 29 Feb 15:00 Field 2 Mens Pool D Ardvarks BIT Barbarians -
MXT #16 29 Feb 15:15 Field 4 Mixed Touch Pool A Southerners Psychedelics Southerners Elephants -
WOM #10 29 Feb 15:20 Field 2 Ladies Contact Pool B Vientiane Bufalettes BIT Barbarians -
WOM #11 29 Feb 15:20 Field 3 Ladies Contact Pool B RCSaint Paul La Reunion SKF Mavericks -
WOM #12 29 Feb 15:30 Field 1 Ladies Contact Pool A Bangers Belles Thai Air Force -
MXT #17 29 Feb 15:30 Field 4 Mixed Touch Pool A Golden Fish KIS Wolves -
VET #7 29 Feb 15:40 Field 3 Vets Pool A Jam Boys Jigsaws Rugby -
MEN #17 29 Feb 15:40 Field 1 Mens Pool A Nak Suu Warriors Bush Turkeyz Rugby -
MEN #18 29 Feb 15:40 Field 2 Mens Pool A Vientiane Buffalos Pattaya Panthers -
MXT #18 29 Feb 15:45 Field 4 Mixed Touch Pool A Insein Straydogs Wireless Emus -
VET #8 29 Feb 16:00 Field 3 Vets Pool A Bangkok Bangers Zarlequeens -
MEN #19 29 Feb 16:00 Field 1 Mens Pool B Jigsaws Rugby Burewood Blues -
MXT #19 29 Feb 16:00 Field 4 Mixed Touch Pool A Bangkok Lions Southerners Elephants -
MEN #20 29 Feb 16:00 Field 2 Mens Pool B Phnom Penh Shiny Rahus Sumitomo RFC Thailand -
MXT #20 29 Feb 16:15 Field 4 Mixed Touch Pool A Golden Fish Wireless Emus -
VET #9 29 Feb 16:20 Field 3 Vets Pool A Southerners SOB Colombo Synergy Rugby -
MEN #21 29 Feb 16:20 Field 1 Mens Pool C Jam Boys Royal Thai Air Force -
MEN #22 29 Feb 16:20 Field 2 Mens Pool C OV Royal Thai Navy -
MXT #21 29 Feb 16:30 Field 4 Mixed Touch Pool A Insein Straydogs KIS Wolves -
MEN #23 29 Feb 16:40 Field 1 Mens Pool D Pakuranga Pumas Ardvarks -
MEN #24 29 Feb 16:40 Field 2 Mens Pool D Bangers Colts BIT Barbarians -
Sunday, 1st March 2020
U14 #7 01 Mar 09:00 Field 1 Under 14 Cup
Semi Final
First Place Team Fourth Placed Team -
U8 #7 01 Mar 09:00 Field 3a Under 8 Cup
Semi Final
1st Pool A 4th Pool A -
U14 #8 01 Mar 09:00 Field 1 Under 14 Plate
Final
Loser Cup SF 1 Loser Cup SF 2 -
U8 #8 01 Mar 09:00 Field 3c Under 8 Cup
Semi Final
3rd Pool A 2nd Pool A -
U14 #9 01 Mar 09:00 Field 2 Under 14 Cup
Semi Final
Third Placed Team Second Placed Team -
U12 #10 01 Mar 09:00 Field 4 Under 12 Pool A Bangkok Lions Nak Suu Tigers -
U10 #7 01 Mar 09:20 Field 3a Under 10 Cup
Semi Final
First Place Team Fourth Placed Team -
U10 #8 01 Mar 09:20 Field 3c Under 10 Cup
Semi Final
Third Placed Team Second Placed Team -
U12 #11 01 Mar 09:20 Field 4 Under 12 Pool A Bangkok Japanese OMNOI Rugby -
U14 #10 01 Mar 09:30 Field 1 Under 14 Cup
Final
Winner Cup SF 1 Winner Cup SF 12 -
U12 #12 01 Mar 09:40 Field 4 Under 12 Pool A Khoksanga Jakarta Komodos -
U16 #7 01 Mar 10:00 Field 1 Under 16 Bowl
Final
Third Placed Team Forth Placed Team -
U16 #8 01 Mar 10:00 Field 2 Under 16 Cup
Final
First Placed Team Second Placed Team -
U8 #9 01 Mar 10:00 Field 3a Under 8 Plate
Final
Loser C.SF.1 Loser C.SF.2 -
U8 #10 01 Mar 10:00 Field 3c Under 8 Cup
Final
Winner Semi Final 1 Winner Semi Final 2 -
U12 #13 01 Mar 10:00 Field 4 Under 12 Pool A Bangkok Lions Bangkok Japanese -
U12 #14 01 Mar 10:20 Field 4 Under 12 Pool A Nak Suu Tigers Jakarta Komodos -
U19 #7 01 Mar 10:30 Field 1 Under 19 Cup
Final
First Placed Team Second Placed Team -
U19 #8 01 Mar 10:30 Field 2 Under 19 Bowl
Final
Third Placed Team Forth Placed Team -
U10 #9 01 Mar 10:30 Field 3a Under 10 Plate
Final
Loser Semi Final 1 Loser Semi Final 2 -
U10 #10 01 Mar 10:30 Field 3c Under 10 Cup
Final
Winner Pool A Winner Pool B -
U12 #15 01 Mar 10:40 Field 4 Under 12 Pool A Khoksanga OMNOI Rugby -
WOM #13 01 Mar 11:00 Field 3 Ladies Contact Bowl
Semi Final
3rd Pool A 4th Pool B -
U12 #16 01 Mar 11:15 Field 4 Under 12 Bowl
Final
Fifth Place Team Sixth Placed Team -
WOM #14 01 Mar 11:20 Field 3 Ladies Contact Bowl
Semi Final
4th Pool A 3rd Pool B -
U12 #17 01 Mar 11:45 Field 4 Under 12 Plate
Final
Third Placed Team Fourth Placed Team -
WOM #15 01 Mar 11:50 Field 1 Ladies Contact Cup
Semi Final
1st Pool A 2nd Pool B -
WOM #16 01 Mar 11:50 Field 2 Ladies Contact Cup
Semi Final
2nd Pool A 1st Pool B -
U12 #18 01 Mar 12:15 Field 4 Under 12 Cup
Final
First Placed Team Second Placed Team -
VET #10 01 Mar 12:30 Field 3 Vets Pool A Jam Boys Zarlequeens -
MEN #25 01 Mar 12:30 Field 1 Mens Bowl
Quarter Final
Best 3rd Place 4th Best 4th Place -
MEN #26 01 Mar 12:30 Field 2 Mens Bowl
Quarter Final
2nd Best 3rd Place 3rd Best 4th Place -
VET #11 01 Mar 12:50 Field 3 Vets Pool A Zarlequeens Colombo Synergy Rugby -
MEN #27 01 Mar 12:50 Field 1 Mens Bowl
Quarter Final
3rd Best 3rd Place 2nd Best 4th Place -
MEN #28 01 Mar 12:50 Field 2 Mens Bowl
Quarter Final
4th Best 3rd Place Best 4th Place -
VET #12 01 Mar 13:10 Field 3 Vets Pool A Jigsaws Rugby Southerners SOB -
MEN #29 01 Mar 13:10 Field 1 Mens Cup
Quarter Final
Winner Pool A 4th Best 2nd Place -
MEN #30 01 Mar 13:10 Field 2 Mens Cup
Quarter Final
Winner Pool B 3rd Best 2nd Place -
MEN #31 01 Mar 13:30 Field 1 Mens Cup
Quarter Final
Winner Pool C 2nd Best 2nd Place -
MEN #32 01 Mar 13:30 Field 2 Mens Cup
Quarter Final
Winner Pool D Best 2nd Place -
MEN #33 01 Mar 14:10 Field 1 Mens Bowl
Semi Final
Winner B.QF.1 Winner B.QF.2 -
MEN #34 01 Mar 14:10 Field 2 Mens Bowl
Semi Final
Winner B.QF.3 Winner B.QF.4 -
MEN #35 01 Mar 14:10 Field 3 Mens Shield
Semi Final
Loser B.QF.1 Loser B.QF.2 -
MEN #36 01 Mar 14:30 Field 1 Mens Plate
Semi Final
Loser C.QF.1 Loser C.QF.2 -
MEN #37 01 Mar 14:30 Field 2 Mens Plate
Semi Final
Loser C.QF.3 Loser C.QF.4 -
MEN #38 01 Mar 14:30 Field 3 Mens Shield
Semi Final
Loser B.QF.3 Loser B.QF.4 -
VET #13 01 Mar 14:50 Field 3 Vets Pool A Jam Boys Bangkok Bangers -
MEN #39 01 Mar 14:50 Field 1 Mens Cup
Semi Final
Winner C.QF.3 Winner C.QF.4 -
MEN #40 01 Mar 14:50 Field 2 Mens Cup
Semi Final
Winner C.QF.1 Winner C.QF.2 -
VET #14 01 Mar 15:10 Field 3 Vets Pool A Zarlequeens Southerners SOB -
MEN #41 01 Mar 15:10 Field 1 Mens Bowl
Final
Winner B5 Winner B6 -
MEN #42 01 Mar 15:10 Field 2 Mens Shield
Final
Winner S.SF.1 Winner S.SF.2 -
VET #15 01 Mar 15:30 Field 3 Vets Pool A Jigsaws Rugby Colombo Synergy Rugby -
WOM #17 01 Mar 15:35 Field 1 Ladies Contact Plate
Final
Loser C.SF.1 Loser C.SF.2 -
WOM #18 01 Mar 15:35 Field 2 Ladies Contact Bowl
Final
Winner WB1 Winner WB2 -
WOM #19 01 Mar 15:50 Field 3 Ladies Contact Shield
Final
Loser B.SF.1 Loser B.SF.2 -
VET #16 01 Mar 16:00 Field 2 Vets OLD BOYS PLATE
Final
Third Placed Team Fourth Placed Team -
WOM #20 01 Mar 16:00 Field 1 Ladies Contact Cup
Final
Winner WC1 Winner WC2 -
MEN #43 01 Mar 16:25 Field 1 Mens Plate
Final
Winner P.SF.1 Winner P.SF.2 -
VET #17 01 Mar 16:50 Field 1 Vets OLD BOYS CUP
Final
First Placed Team Second Placed Team -
MEN #44 01 Mar 17:15 Field 1 Mens Cup
Final
Winner C5 Winner C6 -