Johor Rugby Carnival 2019 - 10th Edition
Schedule
24th - 25th Aug 2019

 
Under 16 (Boys) - Cup
     
SSTMI Tsunami Jr 21
 
Match #33: Sun 25th Aug 10:16
Pitch A
SSTMI Tsunami Jr 40
   
Match #47: Sun 25th Aug 14:14
Pitch A
MCKK 0
SSTMI Tsunami Jr 33
   
Match #54: Sun 25th Aug 17:04
Pitch A
ART 14
 
Match #34: Sun 25th Aug 10:33
Pitch A
ART 10
 
SMK Sri Mersing 7
SSTMI Tsunami Jr
EC Steenboks 29
 
Match #35: Sun 25th Aug 10:50
Pitch A
EC Steenboks 19
   
Match #48: Sun 25th Aug 14:31
Pitch A
SMSS 7
Thor 12
PG3 Warriors 7
 
Match #36: Sun 25th Aug 11:07
Pitch A
Thor 24
Thor 33
 
Under 16 (Boys) - Plate
   
MCKK 7
 
Match #45: Sun 25th Aug 13:40
Pitch A
SMK Sri Mersing 10
   
Match #53: Sun 25th Aug 15:56
Pitch A
SMK Sri Mersing 14
SMK Sri Mersing
SMSS 7
 
Match #46: Sun 25th Aug 13:57
Pitch A
PG3 Warriors 5
PG3 Warriors 19
 
Under 16 (Boys) - Bowl
     
RMC Black Scorpion 48
 
Match #29: Sun 25th Aug 09:08
Pitch A
RMC Black Scorpion 19
   
Match #43: Sun 25th Aug 13:06
Pitch A
Malaya Knights RC 0
RMC Black Scorpion 21
   
Match #52: Sun 25th Aug 15:39
Pitch A
Aras 5
 
Match #30: Sun 25th Aug 09:25
Pitch A
SDAR Lions 12
 
SDAR Lions 7
RMC Black Scorpion
Sehebat Bison 14
 
Match #31: Sun 25th Aug 09:42
Pitch A
MOZAC 19
   
Match #44: Sun 25th Aug 13:23
Pitch A
MOZAC 21
MOZAC 5
Semashur 26
 
Match #32: Sun 25th Aug 09:59
Pitch A
Semashur 7
SC Johor Viking 0
 
Under 16 (Boys) - Shield
   
Malaya Knights RC 5
 
Match #41: Sun 25th Aug 12:32
Pitch A
Aras 12
   
Match #51: Sun 25th Aug 15:22
Pitch A
Aras 12
SC Johor Viking
Sehebat Bison 19
 
Match #42: Sun 25th Aug 12:49
Pitch A
SC Johor Viking 17
SC Johor Viking 22
 
Under 16 (Boys) - Spoon
     
KL Saracens 36
 
Match #25: Sun 25th Aug 08:00
Pitch A
KL Saracens 29
   
Match #39: Sun 25th Aug 11:58
Pitch A
KV Wakaf Tembusu 0
KL Saracens 21
   
Match #50: Sun 25th Aug 15:05
Pitch A
STEX Rugger 12
 
Match #26: Sun 25th Aug 08:17
Pitch A
STEX Rugger 3
 
UDA Rugby 5
KL Saracens
Laksamana Piranhas 21
 
Match #27: Sun 25th Aug 08:34
Pitch A
Laksamana Piranhas 19
   
Match #40: Sun 25th Aug 12:15
Pitch A
Foon Yew Kulai 7
Laksamana Piranhas 12
Seruc 28
 
Match #28: Sun 25th Aug 08:51
Pitch A
Seruc 0
Success 0
 
Under 16 (Boys) - Fork
   
KV Wakaf Tembusu 0
 
Match #37: Sun 25th Aug 11:24
Pitch A
UDA Rugby 42
   
Match #49: Sun 25th Aug 14:48
Pitch A
UDA Rugby 31
UDA Rugby
Foon Yew Kulai 28
 
Match #38: Sun 25th Aug 11:41
Pitch A
Foon Yew Kulai 0
Success 0
 
Under 14 (Boys) - Cup
     
STI Knights 24
 
Match #27: Sun 25th Aug 09:25
Pitch B
STI Knights 17
   
Match #39: Sun 25th Aug 12:49
Pitch B
HSBP 5
STI Knights 0
   
Match #49: Sun 25th Aug 16:47
Pitch A
SMSS 5
 
Match #28: Sun 25th Aug 09:42
Pitch B
Semashur 0
 
Semashur 12
THOR
THOR 24
 
Match #29: Sun 25th Aug 09:59
Pitch B
THOR 36
   
Match #40: Sun 25th Aug 13:06
Pitch B
SMK Sri Mersing 0
THOR 26
SMK Jalan 3 Aras 10
 
Match #30: Sun 25th Aug 10:16
Pitch B
EC Steenboks 0
EC Steenboks 12
 
Under 14 (Boys) - Plate
   
HSBP OT 17
 
Match #37: Sun 25th Aug 12:15
Pitch B
HSBP 17
   
Match #48: Sun 25th Aug 15:51
Pitch B
SMSS 12
HSBP
SMK Sri Mersing 19
 
Match #38: Sun 25th Aug 12:32
Pitch B
SMK Jalan 3 Aras 12
SMK Jalan 3 Aras CT 19
 
Under 14 (Boys) - Bowl
     
SDAR 17
 
Match #23: Sun 25th Aug 08:17
Pitch B
SDAR 19
   
Match #35: Sun 25th Aug 11:41
Pitch B
Kelapa Sawit 12
SDAR 17
   
Match #47: Sun 25th Aug 15:34
Pitch B
Intek 12
 
Match #24: Sun 25th Aug 08:34
Pitch B
MCKK 14
 
MCKK 19
SDAR
ART 14
 
Match #25: Sun 25th Aug 08:51
Pitch B
ART 10
   
Match #36: Sun 25th Aug 11:58
Pitch B
SC Johor Viking 5
Johor Pirates 5
Johor Pirates 17
 
Match #26: Sun 25th Aug 09:08
Pitch B
Johor Pirates 15
Mozac 12
 
Under 14 (Boys) - Shield
   
Kelapa Sawit 5
 
Match #33: Sun 25th Aug 11:07
Pitch B
Intek 17
   
Match #46: Sun 25th Aug 15:17
Pitch B
Intek 12
Intek
SC Johor Viking 21
 
Match #34: Sun 25th Aug 11:24
Pitch B
SC Johor Viking 12
Mozac 17
 
Under 14 (Boys) - Spoon
     
Red Dragon 17
 
Match #22: Sun 25th Aug 08:00
Pitch B
Red Dragon 0
   
Match #31: Sun 25th Aug 10:33
Pitch B
SMK Impian Emas 0
UDA Rugby 14
   
Match #45: Sun 25th Aug 15:00
Pitch B
- -
 
UDA Rugby 21
 
- -
UDA Rugby
- -
 
Tasek Pythons 24
   
Match #32: Sun 25th Aug 10:50
Pitch B
- -
Tasek Pythons 7
- -
 
STEX Rugger 10
- -
 
Under 16 (Girls) Touch - Cup
     
Tok Dor Ultraviolet 5
 
Match #26: Sat 24th Aug 15:08
Pitch C
Tok Dor Ultraviolet 2
   
Match #31: Sun 25th Aug 13:45
Pitch B
SIGS Barbarian 0
Tok Dor Ultraviolet 2
   
Match #41: Sun 25th Aug 16:13
Pitch A
Semashur 1
 
Match #27: Sat 24th Aug 15:25
Pitch C
Semashur 1
 
SMSS 0
SSI Flame
SSI Flame 1
 
Match #28: Sat 24th Aug 15:42
Pitch C
SSI Flame 1
   
Match #32: Sun 25th Aug 14:02
Pitch B
SDAHA Mermaids 0
SSI Flame OT 3
Adik Manis 1
 
Match #29: Sat 24th Aug 15:59
Pitch C
Adik Manis 0
SMK Seri Pulai Perdana 0
 
Under 16 (Girls) Touch - Plate
   
SIGS Barbarian 1
 
Match #39: Sun 25th Aug 15:42
Pitch C
SMSS 0
   
Match #45: Sun 25th Aug 17:07
Pitch C
SMSS 2
SDAHA Mermaids
SDAHA Mermaids 2
 
Match #40: Sun 25th Aug 15:59
Pitch C
SDAHA Mermaids 3
SMK Seri Pulai Perdana 0
 
Under 16 (Girls) Touch - Bowl
     
STaPP Musketeers 7
 
Match #22: Sat 24th Aug 14:00
Pitch C
STaPP Musketeers 2
   
Match #37: Sun 25th Aug 15:08
Pitch C
Laksamana Piranhas 0
STaPP Musketeers 1
   
Match #44: Sun 25th Aug 16:50
Pitch C
SIGS Lilies 0
 
Match #23: Sat 24th Aug 14:17
Pitch C
La Reine TKC 0
 
La Reine TKC 1
SSI Rhygon
STEX Phoenix 0
 
Match #24: Sat 24th Aug 14:34
Pitch C
Kisas Kestrels 0
   
Match #38: Sun 25th Aug 15:25
Pitch C
Kisas Kestrels 1
SSI Rhygon 2
UDA Rugby 0
 
Match #25: Sat 24th Aug 14:51
Pitch C
SSI Rhygon 2